Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks


Barbecue igal ajal! - Lapimaa Grillhouse

Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks: grillkota

Grillimine on Saksamaal populaarne populaarne spordiala, kuid paljud grillid on sõna otseses mõttes veega sattunud, kui ilm ei mängi. Kuid see probleem võib varsti olla minevik. Idee pärineb Põhja-Skandinaavias, Grillkotas vormis, mis pakub ruumi kuni 15 inimesele grillimiseks. Grillid on sellisel viisil planeeritavad, olenemata ilmast ja grill on tagatud. Lapimaa Grillhouse ei ole ainult grillimiseks. Seda saab kasutada ka sünnipäevade, hubaste uisutamise õhtutel ja palju muud.

Grillkota ehitab ennast
Grillkota ehitamiseks ise, ilma komplektita ja odav? See toimib. Allpool toodud plaanil on teil võimalus ehitada lihtne, kuid ilus ja stabiilne Grillkota. Grill on meie giidiga igal ajal.

Lisavarustuse näpunäiteid grillimaja jaoks leiate siit:

Seadistage grilliküpset ja grillkoti

Skandinaavia hubane grillimaja

Grillid, tuntud ka kui kotas, on Skandinaavias hea. Nad võimaldavad ka hubast kokkusaamist külmal aastaajal ja lõbusalt sõbralikus õhkkonnas. Küttekeskuse keskel on suitsutoru kamin, suur grill ja ümbritsev laud.

Massive puidust pingid mahutavad 12 kuni 15 inimest. Tulemuseks on need kothenist ja yurtidest valmistatud grillmajakesed, originaal tundra elanike telgid. Nende telkide keskel oli kamin ja ülaosas suitsutoru. Nii oli Arktika talve ajal võimalik elada kõrbes.

Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks: ehitab

Tõeline Rootsi töö

Origin Lapland Grillhouse on Rootsi käsitöö. Seda toodetakse Põhja-Rootsis Arctic Circle'i lähedal. Tootja on spetsialiseerunud grilliküttide ja saunamajade tootmisele. See on Skandinaavias oma kvaliteedi poolest tuntud ja on juba tuhandeid neid toite.

Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks: soome

Puidu kvaliteet

Raske kui Rootsi teras! Sellest järeldub, kes võrdleb Põhja-Skandinaavias kasvatatud männipuu kvaliteeti kohaliku männi männi kvaliteediga. Erilise kvaliteedi ja kõvaduse põhjuseks on palju aeglasem kasv, mis on tingitud pikkadest, rasketest talvedest, mis on sarnased Alpide omadega. Männide aastarõngad on palju kitsamad, puit on palju raskem, vastupidavamad sidumisele ja vastupidavamad. Algne Lapimaa Grillhouse koosneb sellest aeglaselt kasvavast männipuidust ja on seega vastupidav.

Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks: soome

Tooraine
Sarnaselt kehtivad teiste materjalide suhtes ka kõrged kvaliteedistandardid. Sest kui ilm on nii äärmuslik kui Põhja-Rootsis, peate kasutama väga häid ja vastupidavaid materjale. See kehtib nii hoone kui ka katusesindli, akende, ukse, furnituuride ja kaminaga grillimise kohta.

Lapimaa Grillhouse standardvarustuses

Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks: plaani

Algne Lapimaa Grillhouse on juba varustatud standardvarustusega: Aknad on topeltklaasiga ja varustatud tilgutitega väljastpoolt parema niiskuse kaitsmiseks. Ühe akna saab avada. Kamin on pikendatav ja sissetõmmatav ning varustatud täiendava sulguriga krae, nii et väljastpoolt vesi ei tungi. Söögilaud on reguleerimatu kõrgusega. Grillil on eemaldatav tuhasalv ja mitmesugused hoidlad. Grillil on kolm statiivi ja Wokschalenhalterung'iga grillit, kõik on individuaalselt pööratav ja reguleeritav. Ja ukse kohal on salajane sektsioon, näiteks kangete alkohoolsete jookide jaoks.

  • Stabiilne uks topeltklaasiga, kuusnurkne aken
  • 3 topeltklaasiga akent (üks avatud)
  • 5 massilist 45 mm paksust pinki
  • Suur lukustatav hoidla ukse kohal
  • Grill koos eemaldatava tuhasalve ja erinevate hoiuruumidega. Kolme statiivi ja wok-tassihoidjaga grillimisalad on kõik eraldi pööratavad ja reguleeritava kõrgusega.
  • Katus bituumeni Icopal paneelidega
  • Lehest valmistatud aluskonstruktsioon, rõhuga immutatud
  • Plaatpõrand on valmistatud hööveldatud restidest

Müük Saksamaal
Saksamaal, Orig. Lapland Grillhouse'i müüb WS-Trade GbR, mis asub Neubrandenburgis. WS-Trade teavitab ja nõustab kliente, varustab grillimisvõimalusi koos vastavate tarvikutega ning soovi korral hoolitseb ka ehituse eest. Lisaks pakutakse ka rahastamisvõimalusi.

aadress:
WS-TRADE GbR
Verdiring 67
17033 Neubrandenburg

Telefon: 03 95 - 555 38 38

Lisateavet leiate aadressilt lapland-house.de

Soome grillvoodi plaan

Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks: plaani

Grillkota on traditsiooniline soome grillimaja, kus üks pidu, süüa ja grillida. Põhjamaade kliima tõttu on Skandinaavias traditsiooniliselt grillid. Kuigi meie kliima on vähem tõsine, on see veel niiskem. Näitame teile, kuidas saab oma aias tõelise soome grillkota panna väikese viimistlusega ja puidutöötlemisega. Juhised on illustreeritud ja esindavad kogu ehitusprotsessi ning soovime teile palju edu ja kena grillimist!

Oma Grillkota suurte aedade jaoks

Meie Grillkota jaoks on vaja palju ruumi: sihtasutusega Maja on nelja meetri laiune. Seega, kui võimalik, peaks teil olema suur aed. Kota suure kaalu tõttu on vaja üle poole ja poole tonni betoonvundamenti, et see ei jääks kokku. Sa vőid seda vundamenti ise veeta. Kuidas seda teha, näitab teile, kuidas ehitada aiavarikatust.

Lisaks sellele ei tohiks te ainult seadistamist teha. Kokkuvõttes saab oskuste ja kahe kuni kolme abistajaga koos ehitustööga nädalavahetusel lõpetada. Ehituse maksumus sõltub puidu hinnast ja sellest, kas sa viskasid vundamendi ise. Üldiselt peaksite olema umbes 3000 kuni 4000 eurot oodata.

Nõutavad materjalid

Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks: ehitab

Puit (mõõtmed millimeetrites):

tüüppikkuslaiuspaksusnumber

karkassi
Ruudukujuline puit, mänd1701201206
Fileed, mänd52003020
Plaadid, mänd20001501560
katus
Ruudukujuline puit, mänd20001001006
Ruudukujuline puit, mänd14001001006
Lauad, 1. positsioon2000150166
2. positsioon1750150166
3. positsioon1490150

16

6
4. koht1230150166
5. koht980150166
6. koht720150166
7. koht450100166
Uks ja aken
Ruudukujuline puit, mänd200050502
Ruudukujuline puit, mänd100050502
Ruudukujuline puit, mänd30050502
Lauad, Douglas fir1950100169
Lauad, Douglas fir900100164
Juhatus, Douglas fir1650100162
Hinged, terasest129402
Ukselink, puit2

Uste konstruktsiooni jaoks:

  • 1 sõeltrükk, ristkülikukujuline, 384 x 450 mm
  • 2 sõeltrükk, kolmnurkne, põhi pool: 470 mm, vasakul: 450, paremal: 400 mm

Kinnitused, kruvid ja muud materjalid

artikkel


pikkus

laius

Ø

number
H-maapinnaga ankur 120 mm6001201206
Puidust kruvid, uppopeaga1205,0200
Puidust kruvid, uppopeaga1004,0200
Puidust kruvid, uppopeaga504,0100
Naelad küüntepüstolile201,51000
katusepapp20 m² suurune

Teil on vaja ka:

  • Ilmastikukindel hermeetik katuseühenduste jaoks
  • paigaldamiseks liimi

Betoonvundament ventilatsiooniga

  • 3,2 kuupmeetrit betoonbetooni
  • Pegsid ja stringid stakingiks
  • betoonisegur
  • Katteplaadid 2000 x 400 x 25 mm
  • 18 stabiilset, teravnevat puidust tihvti, pikkus 50 cm, Ø 50 mm
  • 2 stabiilset plasttoru, seina paksus min. 10 mm, pikkus 230 cm, Ø 10 cm
  • 1 silindriline terastoru. minut 5 mm, pikkus 120 cm, Ø umbes 30 cm
  • 1 sõeltrükk, 35 x 35 x 1,9 cm
  • 2 sõeltrükk, 35 x 30 x 1,9 cm
  • 2 sõeltrükk, 31,2 x 30 x 1,9 cm
  • 10 puidupõhist kruvi, 3,0 x 50 mm

töövahendid

  • küünte relv
  • Kaevetera
  • mõõdulint
  • HSS saematerjal HSS metallist saelehega ja puitsaagidega
  • Suur ring
  • mall
  • straightedge
  • joonlaud
  • vesiloodi
  • pea

Seadke sihtasutus

Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks: ennast

Sihtasutuse läbimõõt on 400 cm

Esiteks mõõdetakse: Võtke käepidemed ja juhe käega ja asetage kaks külge nelja meetri kaugusele üksteisega niidul soovitud kohas. Asetage kolmas ja neljas tugi 120 kraadise nurga all ja täpselt 2 meetri kaugusele kahele esimesele tihvtile. Viies ja kuues klamber, millega paned peegelpildi 120-kraadise nurga all. Nüüd on joonistatud võrdkülgne kuusnurk, mille serva pikkus on 2 m (vt joonist).

Nüüd matke täpselt seda joont labidaga on 25 cm sügavune auk välja. Sirgjoon, reegel ja vaimne tase aitavad säilitada kaevamissügavust. Nüüd asetage ümbrised plaadid piki kuusnurkseid külgi maapinnale ja kinnitage need 3 terava panusega, et nad ei saaks väljapoole painutada. Ristplaatide vahed peavad olema tihedad.

Võtke see nüüd kuuskantplaadid kuusnurga üla- ja alaosas uuesti välja lõigatud ja nägin keskel 10 cm läbimõõduga augu, kus see sobib grillimisventiiliga. Selleks, et toru pääseks avatuks väljapoole sulgurplaati, teete veel ühe väikese 30 cm sügavuse, kuhu avaneb toru koos avaga. Nüüd asetage see läbi plaadi ja veenduge, et liigesed oleksid tihedad.

Paigaldage ventilatsioonisüsteem ja valage betoon

Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks: ennast

Grilli ventilatsioon

Keerake lahti 5 sõeltrükk tugev puidust kuubik koos: kaks kruvi kasutatakse kuubiku serva kohta, samal ajal kui põhi jääb avatuks, kuubiku esi- ja tagaküljel nägid keskel umbes 5 cm kõrgusel ringikujulise ava, mille läbimõõt oli 10 cm. Ülemine pardal on ka ümmargune auk, läbimõõduga 25 cm. Sisestage nüüd kaks ventilatsioonitorust puidust kasti ja asetage lai terasest toru ülemisse avasse.

Nüüd saab betoneerida: Täitke kaevu ümbriste plaatide ja torudega kuni 10 cm allapoole värske betoonist katteplaatide ülemist serva. Samuti saate seda ise puudutada; sel juhul vajate tsemendisegistit. Betoneerimise ajal veenduge, et midagi ei libiseda ega lekkeks.

Nagu joonisel näidatud, olete kinni jäänud värskes betoonis on H-ankrud vundamendil 20 cm kaugusel külgservadest. Tuleb täpselt jälgida kaugust 120 mm väliskülgedest vundamendi servani (katteplaat)!

Paigaldage põhiraam

Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks: ehitab

Skeleti skeem

120 mm ruudukujulised puidud tuleb valmistada enne paigaldamist: saagimine laudsaagiga ja sõrestiku aiaga 60 kraadi libisemine mõlemal küljel, nii et Grillkota väliskilbid saab paigaldada kuuskantse (vt joonist). Nüüd asetatakse tugid H-ankrusse ja kruvitakse tihedalt ülemise ja alumise külje külge 120 mm kruvidega.

Seejärel kruvige korralikult 2000 x 150 mm plaadid 120 mm kruvidega ja loputage tugitala pealt ülalt alla. Nüüd peate määrata, kuhu uks tuleb paigaldada: Praegu jätke see ala tühjaks.

Paigaldage katuserõngas ja valmistage uks ette

Ülemine plaatide rea peale paigaldatakse katuserõngas tugipostile: see koosneb 60 cm paksusest 200 cm ruudukujulistest puidust läbimõõduga 10 x 10 cm (vt joonist). Paigaldamiseks kruvi kaks 120 mm kruvi vasakus ja paremas nurgas katuserõnga stabiliseerimiseks. Seejärel kinnitatakse rõngas igale tugipostile ja seinale kaks korda ülalt, samal ajal kui peate seintes väga sirgelt töötama. Kokku paigaldatakse katuserõngas kokku 20 kruvi.

Nüüd paigaldatakse ukse ettevalmistus: Lõika 200 x 10 x 10 cm ruudukujulist puitu kahest 45 cm pikkusest tükist. Saeti tükid mõlemal küljel 60 kraadini. Paigaldage tükid katuserõnga kahe nurga ja kahe 200 x 5 x 5 cm ruudukujulise puidu peale. Pöörake tähelepanu õige nurga alt! Nüüd on kahe ruudukujulise saematerjali ülaosale paigaldatud 100 cm kandiline puit.

Katuse paigaldamine Grillkotale

1) Valmistage katuseplaadid

Nüüd on paigaldatud katuseed: Esiteks katusekatte saed on mõlemalt poolt 40 kraadini, nii, et need jäävad alumisele ja ülemisele katuserõngale ja neid saab kruvida (vt joonist).

Siis, nagu ka tugipostide puhul, kummalgi küljel on 30 kraadi saagida taladesse pikisuunas nii, et katuseplaate saab paigaldada (vt joonist). Kõige parem on kasutada ümmargust saet, millel on sõrestiku reguleerimine ja seiskamine.

Ehita üks 5 cm ruudukujulistest puidust kuusnurkne ülemine katuserõngas, mille serva pikkus on 15 cm. Sisemine läbimõõt peaks hiljem olema nurga ja nurga vahele 30 cm. Paigaldamiseks kasutage nurga all 100 mm kruvisid.

2) Katusetuled

Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks: ennast

Katuseplaatide kruvimise plaan

Nüüd on katuseplaadid kruvitud: Kõigepealt kruvige ülemine katuserõngas ühe kruviga kahele vastassuunalisele katusekattele ja seejärel joondage see alumise katuserõnga all olevate tugipostidega. Vahepeal peaks assistent hoidma ehitust ühe teise katusekattega.

Seejärel kruvige ülejäänud katuseplaadid koos juhi, ühe või mitme abistajaga ja natuke kannatust sisse: Kolm kruvi ülaosas ja kaks allosas. Hiljem kontrollige, kas kõik on korrektne veetasandil ja trimmil: 40-kraadine katusekatte ja horisontaalse ülemise katuserõnga nurk on konstruktsiooni ja stabiilsuse seisukohalt olulised.

Hakka nüüd varem lõigatud suurusega katuseplaadid Keerake kuue üksiku katuseosa külge nende numbrid: kolm 100 mm kruvi vasakule ja paremale. Samuti katab ukse kohal olev segment, mis on hiljem avanenud.

Katuse katmine tõrva paberiga toimub kattuv ja segmendiline: lõigake kõigepealt välja kolmnurk, mille alus on 220 cm ja külgpikkus 160 cm kartongist ja kattub selle esimese katuse segmendiga. Allpool on 10 cm supernatant allapoole keeratud, üle 20 cm lõigatakse ära ja seejärel klapitakse katuserõngasse. Teised katuseplaadid on paigutatud 10 cm ulatuses kattuvusega samamoodi.

Lõpuks lõigata ülejäänud 15 cm laiused ja 160 cm pikkused ribad ülejäänud katusekattest kinnitage need küünepüstoliga liigeste kohal. Nüüd on katus tihe - puudub ainult uks, aken ja korsten.

Paigaldage uks ja aken

Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks: ennast

Uste ja akna ehitus

Akende paigaldamine See on lihtne: kõigepealt nägid kaks auku suurusega 100 x 30 cm, kusjuures pusle oli külgseintes, kus soovite aknaid, seejärel võtta klaaspind. Siin saab valida akrüül- või aknaklaasi vahel. Raami saamiseks asetage see nelja 2-tollise paksusega varda vahele, mis on 45 kraadi. See peaks nüüd olema täpselt 100 x 30 cm. Aknad on paigaldatud raami koos liimiga.

Ukselehe ehitus on üsna lihtne: asetage kümme pikka Douglasi tuleplaati kõrvuti ja kruvige need 30 cm ülalt ja alt üles kahe ristlõikega. Pöördtugid on saetud 45 kraadi kergelt ja - nagu joonisel - poldatud ukse ees ja taga. Lõpuks keerake hinged risttala külge ja riputage uks.

Paigaldage ukse pealisehitus

Grillkota ehitab ennast - plaani Soome grillimaja jaoks: plaani

Paigaldage ukse pealisehitus

Nüüd peab paigaldatud ukse pealisehitus sest uks on palju pikem kui räästa kõrgus. Selleks tuleb kõigepealt katusekattes lõigata 1 m lai ja täpselt 47 cm kõrgune auk. Sellega kasutatakse uksekonstruktsiooni hiljem. Nüüd paigaldage pealisehituse kaks ülemist pööret katusele seestpoolt 100 mm kruvidega ja ka kahe 47 cm pikkuste külgmiste osadega.

Nüüd paigutatakse ehitise peale 38,4 cm laiune ja 45 cm pikkune sõeltrükk, mis ühendab ukseraami ülemise katusega. Seejärel kinnitatakse kaks kolmnurkset plaati (põhi külje pikkus 47 cm, vasak jalg 45 cm, parem jalg 40 cm) vasakule ja paremale ning keeratakse 50 mm kruvidega maha ja pingutage konstruktsioon katusekattega ja keerake seda hoolikalt. Sellisel juhul ei tohiks puit enam kaitsmata ilmaga kokku puutuda. Katuse ühendused nüüd peate sulgema sisemise ja välimise ühendusliitmikuga; nii et kota jääb kuivaks.

Kota põhikonstruktsioon on nüüd lõppenud. Nüüd on teine ​​osa grill, sisemuse ja suitsu väljalaskeava paigaldamisest.

Seadistage grilliküpset ja grillkoti

Teises osas saate teada, kuidas oma Grillkotat mugavalt ja sisemiselt pakkuda varustatud tugeva grilliga ja suitsuõhuga võimalik. Meie juhiste abil saate ehitada oma grill, sealhulgas Ruachi kaevu ja isegi pingid, mis seejärel paigaldatakse majja.

Seadistage grilliküpset ja grillkoti

Sarnased leheküljed

  • Ehita ise lasteratas
  • Voodite ehitamise plaanid
  • Ehitada lõhkekabiin: ehitusjuhend
  • Seadistage grilliküpset ja grillkoti
  • Väikeste loomade jaoks stabiilne: uus küülikute ja merisigade kodu
  • Koosta koerakuudid
  • Gartenmöbel Bauplan-Archiv: Aialaua, aia-lamamistool, aiapink või veranda kiik, et ehitada ennast
  • Laskuritel-hoone juhiseid
  • Liivakasti ehitamine - liivakasti ehitusjuhend
  • Ehita laste mängulaud
  • Ehita suitsetamisahju - hoone juhiseid suitsutorust suitsuahju
  • Akende paigaldamine: akende paigaldamise juhised, materjali- ja säästukulud
  • Ehita oma mängu torn: Spielhaus ehitusjuhend
  • Ehita kasvuhoone ise: oma aia kasvuhoone


Video Board: